SENIORI, POZOR!

-     nestaňte sa obeťou zlodejov a podvodníkov

Polícia v služobných obvodoch okresu Stará Ľubovňa opakovane zaznamenáva trestnú činnosť páchanú na senioroch. Podvodníci rôznymi spôsobmi a zámienkami zneužívajú dôverčivosť hlavne starších ľudí a snažia sa dostať do vašich domov a bytov.

Preto polícia žiada občanov aby boli obozretní vo vzťahu k cudzím ľuďom, ktorí vás oslovili na ulici, telefonicky alebo zaklopali na dvere.

Častokrát sa podvodníci vydávajú za pracovníkov úradov, poisťovní alebo odpočtárov vody, elektriny alebo plynu. Osobitnú pozornosť venujte podomovým predajcom a ich pohyb ohláste starostovi obce alebo polícii.

V prípade, že cudzie osoby na vás vyvíjajú nátlak alebo máte pocit ohrozenia kontaktujte políciu na čísle 158 alebo linku tiesňového volania 112.